Judos büszkeségeink

Közel tíz éve alakult az a judo (dzsúdó) csapat Biatorbágyon, amelynek tagjai 1995 óta működnek a Viadukt Sport Egyesület Judo szakosztályaként. Grunda Zoltán edző fiatal tanítványai kiválóan szerepelnek a versenyeken, sorra szerzik győzelmeiket ezzel is öregbítve városunk hírnevét. Legutóbb a Komárom–Esztergom megyei tokodaltárói Tabak Judo Klub versenyén léphettek dobogóra.

Amint Grunda Zoltán elmondta, a Tabak Kupán Ilyés Levente szoros küzdelemben bizonyult másodiknak a nyolc évesek 28 kilós mezőnyében. Minden viadala két esélyes volt, de a döntőben végül ezüstöt kapott. Gáll Orion a diák „C” (10 évesek) 39kg-os súlyában nagyon jó formát mutatva három győztes mérkőzéssel végzett az első helyen. Hullé Bence a 11 évesek – 45 kilós súlycsoportjában lépett tatamira. Bencének sok betegeskedés után sikerült visszanyernie kondiját, amelyre szüksége is volt, mert erős mezőnyben kellet bizonyítania. Mind a három ellenfelét ipponnal terítette a szőnyegre, majd földharcra kényszerítve őket leszorítással nyert. Az edző szerint a kiváló szereplés a heti 4-5 edzésnek köszönhető. Gratulálunk a győzteseknek, és sok sikert az elkövetkező versenyekhez, amelyekből majdnem minden hétvégére jut egy.

Fotó: Ilyés Levente