Könyvtáros

A Biatorbágyi Karikó János Könyvtár pályázatot hirdet

könyvtáros (olvasószolgálat)

munkakör betöltésére

Foglalkoztatás jellege

Teljes munkaidő

A (vezetői) megbízás időtartama

Határozatlan idejű munkaviszony

A munkavégzés helye

2051 Biatorbágy, Szabadság út 3.sz.

A beosztáshoz tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok

Olvasószolgálati feladatok ellátása (kölcsönzés, tájékoztatás hagyományos és elektronikus forrásokból), olvasószolgálattal kapcsolatos adatszolgáltatás és statisztika készítése, az olvasók nyilvántartásával kapcsolatos teendők elvégzése, állománygondozás. Olvasószolgálatot érintő hivatali levelezés intézése, kapcsolattartás az olvasókkal személyesen és online. Könyvtárközi kölcsönzés intézése.. Klubok, vetélkedők, olvasókörök szervezése, vezetése felnőtteknek. Javaslattétel az állománygyarapítást érintően. Részvétel a könyvtári állomány leltári ellenőrzésében, állományapasztási feladatokban, az ajándékkönyvek kezelésében. Közreműködés a minőségirányítási feladatok olvasószolgálatot érintő részében. Szükség esetén egyéb könyvtári munkafolyamatokban való részvétel.

Pályázati feltételek

  • felsőfokú szakirányú könyvtáros végzettség vagy egyéb felsőfokú végzettség + könyvtári gyakorlat,
  • felhasználói szintű integrált könyvtári rendszer ismerete,
  • felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások) ismerete.

Előnyt jelent

  • könyvtárban szerzett szakmai tapasztalat,
  • felhasználói szintű integrált könyvtári rendszerek ismerete,
  • olvasószolgálatban szerzett tapasztalat,
  • kommunikáció, média és marketing ismeretek.

Elvárt kompetenciák

  • jó kommunikációs és problémamegoldó készség,
  • használó központú szemléletmód,
  • önálló, gyors, precíz munkavégzés,
  • rendszerben való gondolkodás,
  • hatékony a csapatmunkában,
  • megbízhatóság, kiegyensúlyozott teljesítmény,
  • rugalmasság, együttműködő készség.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások

  • fényképes önéletrajz,
  • rövid motivációs levél a bruttó bérigény megjelölésével,
  • nyilatkozat a személyes adatok kezelésére vonatkozólag.

A beosztás betölthetőségének időpontja

a pályázat elbírálását követően azonnal

A pályázat benyújtásának határideje

2022.01.07.

A pályázat benyújtásának módja

Elektronikus úton Uzonyi Edit könyvtárvezető részére az uzonyi.edit@biatorbagy.hu e-mail címen keresztül.

A pályázat elbírálásának módja, rendje

A munkakör a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető. A pályázatok végleges elbírálásáról a könyvtárvezető dönt az intézmény Adatvédelmi és adatbiztonsági szabályzatában foglaltak szerint. A sikeres pályázót értesítjük.

A pályázat elbírálásának határideje

2022.01.14.

A pályázati kiírás közzétételének ideje

2021.12.09.

A pályázati kiírás közzétételének helye

www.3konyvtar.huoldalon 2021. 12.09-től valamint – 2021.12.09-től a www.biatorbagy.huoldalon.